#_Veebisündmus

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäevad - 12/10/2020 - 19/10/2020
05:15 - 08:15

Kategooriad


Digilauda kasutavad nii professionaalid kui ka algajad. Digilaua komplekt koosneb elektroonilisest lauast ja digipliiatsist. Digipliiatsit kasutatakse puutetundlikule ekraanile kirjutamiseks, joonistamiseks ja menüüdes valikute tegemiseks. Kuna digipliiats on surve- ja kallutustundlik, siis võimaldab see arvuti abil luua vabakäelisi joonistusi, samasuguseid nagu paberi ja pliiatsiga.

Antud kursusel kasutame digilauda vabavaralises maalimis- ja animeerimisprogrammis Krita (https://krita.org/). Digilaud annab suure eelise programmi võimaluste igakülgseks kasutamiseks. Krita on kasutajasõbralik ja lihtne programm, mis võimaldab teha nii fototöötlust, maalimist, koomikseid, animatsioone jm. Tehtud töid on võimalik kasutada nii veebis kui trükituna, kuna Krita toetab nii RGB kui CMYK värviruumi. Kritat saab kasutada paljudes keeltes (inglise, eesti jt).

Koolitusele ootame: 

Koolitus on mõeldud sulle, kui kasutad pilditöötlus- või joonistusprogramme, oled arvutigraafika huviline, tahad joonistada, teha animatsioone või lihtsalt arendada enda loomingulisi ja kunstilisi oskusi.
Koolitusel osalemise eelduseks on arvutikasutamisoskus tavakasutaja tasemel.

Koolitusel õpid: 

– Digilaua kasutusvaldkonnad (fototöötlus, digimaal, koomiks, animatsioon);
– Digilaua parameetrid ja seadistamine;
– Ülevaade digilauda toetavatest programmidest;
– Krita töövahendid ja kasutajaliides (mallid, teemad, aknad, tööriistad);
– Töölaua seadistamine. Kihtidega töötamine;
– Tööde salvestamine ja eksportimine;
– Digilauaga joonistamine. Pintslite valimine ja seadistamine. Värvide kasutamine;
– Peamised töövõtted. Kihtide segunemisrežiimid;
– Töötamine piltidega. Selekteerimise töövahendid;
– Maskid. Filtrid ja efektid;
– Animatsiooni töövahendid ja võtted. Animatsiooni renderdamine.

Koolituse läbinu:
– Omab ülevaadet digilaua ja Krita programmi kasutamisvõimalustest;
– Oskab valida sobivad töövahendid ja töövõtted digilauaga joonistamisel Kritas;
– Omandab baasteadmised, mis lihtsustavad iseseisvat edasiõppimist ja üleminekut digilaua kasutamisele ka teistes graafikaprogrammides;

Koolitaja: 

Eve Mäeorg. Eve on töötanud Tartu KHK-s alates 2006. a-st. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusküberneetika ja Tallinna Ülikooli magistriõppe multimeedia ning õpisüsteemide eriala. Aastal 2010 sai andragoogi III kvalifikatsioonijärgu ja sellest ajast saadik on õpetanud täiskasvanuid nii auditoorselt kui e-kursustena. Eve õpetab mitmeid enda kompetentsi kuuluvaid aineid nagu arvutigraafika, multimeedia, veebi- ja graafilist disaini, graafikalauaga joonistamist. Eve on saanud arvutigraafika e-kursuse kvaliteedimärgi ja valitud kahel korral Tartu KHK aasta õpetajaks (viimati 2019). EENeti arvutijoonistuste võistlusel sai täiskasvanute vanuserühmas 1. koha (2011). On juhendanud õpilasi nii vabariiklikel (Noor Meister) kui rahvusvahelistel graafilise disaini võistlustel (Prin(t)och), kus on saadud häid tulemusi.

Koolituse korraldus: 

Koolitus toimub Tartu Kutsehariduskeskuses Kopli 1 A, IV korrusel kolmel päeval 12., 15. ja 19. oktoober kell 17:15-20:15.
Õppetöö toimub arvutiklassis, kus on 15 töökohta. Kõik arvutid on varustatud Krita programmiga ja digilauana kasutatakse Wacom Intuos M mudelit.

Koolitusele saad registreerida siin. 

Lisainfo koolituse kohta: katlyn.sillaots@khk.ee/7361833