#_Veebisündmus

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäevad - 20/05/2020
10:00 - 11:30

Kategooriad


EESMÄRK

Soomes tuleb tasu töötamise või teenuse osutamise eest deklareerida tuluregistris. Tulorekisteri on riiklik elektrooniline andmebaas, kuhu ettevõtjad saadavad töötajate palgaandmed ning kust riiklikud asutused seda näevad ja kasutada saavad. Soome Maksuamet on välja toonud juhised ja soovitused uue registri kasutamiseks ning andmete esitamiseks. Tuluregistri näol on tegemist väga suure muutusega, kuna varasemalt palgamakseid ei isikustatud ning koondaruanne esitati alles aasta lõppedes. Nüüd peab väljamakse teostaja tuluregistrisse deklareerima väljamaksed viie päeva jooksul, alates maksepäevast. Väljamaksete teade esitatakse eraldi iga isiku ja iga maksepäeva kohta.

Koolitusel käsitleme Soome palga- ja palgamaksude arvestuse aluseid sh tutvume tööõigusalase seadusandlusega. Tutvustame põhilisi kollektiivlepinguid, tööaja-, puhkusetasu – ja haigusrahade arvestust ning palgamaksude deklareerimist.

Koolitusel osalemise tulemusel teab osaleja

  • Soome palga- ja palgamaksude arvestuse aluseid
  • põhilisi kollektiivlepinguid, tööaja-, puhkusetasu – ja haigusrahade arvestust
  • palgamaksude deklareerimist.

SIHTRÜHM

Raamatupidajad ja kõik teised, kes Soome palgamaksetega kokkupuudet omavad.


TEEMAD

Maksukonsultant Christer Haimi käsitleb koolitusel Soome palga- ja palgamaksude arvestuse aluseid sh tutvustab tööõigusalase seadusandlust. Tutvustab põhilisi kollektiivlepinguid, tööaja-, puhkusetasu – ja haigusrahade arvestust ning palgamaksude deklareerimist.

Andmed, mida tulorekistrile esitama peab:
  • väljamakse saaja
  • väljamakse kuupäev
  • töö- ja teenustasud
  • mitterahalised hüvitised (erisoodustused)
  • päevarahad, toidurahad, sõiduhüvitised.

AEG JA MAHT

Veebiseminar toimub 20. mail kell 10.00–11.30.
(2 akadeemilist tundi)


TOIMUMISKOHT

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust.
Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


KOOLITAJA

Pildid / - Christer Haimi

CHRISTER HAIMI, CH KONSULTATSIOONID OÜ JUHATAJA

Christer Haimil on pikaajaline ja praktiline kogemus Soome maksuarvestuse ja raamatupidamise korraldamisel ning tekkinud kliendiprobleemide lahendamisel.

 

LISAINFO JA REGISTREERIMINE