#_Veebisündmus

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäevad - 13/05/2020
09:00 - 10:30

Kategooriad


EELTUTVUSTUS

Praeguses majanduskliimas on tõenäoliselt keeruline kui mitte võimatu leida ettevõtjat, kes ei peaks tegelema talle maksmata jäetud arvetega. Tasumata arvete haldamiseks on mitmeid võimalusi. Lisaks iseseisvale tegutsemisele võib ettevõtja näiteks võtta endale õigusnõustaja või anda nõude tegelemiseks näiteks inkasso-ettevõttele. Kuivõrd praktika näitab, et vähemalt osa võlgnevusi saab lahendatud juba algusfaasis, on majanduslikel kaalutlustel tihti mõistlikum vähemalt esimesed võla sissenõudmise sammud ettevõtjatel ise teha. Selleks oleks ettevõtjatel kasulik teada, millised võimalused võlgade sissenõudmiseks üldse eksisteerivad ja mida tuleks võlgade sissenõudmisel õigusliku poole pealt arvestada.


EESMÄRK

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

 • teab, mida võla nõuete esitamisel tähele panna
 • oskab kindlaks määrata, millised võlgade sissenõudmise viisid tema nõude puhul kõne alla tulevad
 • tunned erinevaid võlgade sissenõudmise viise ja põhilisi erinevusi

SIHTRÜHM

Ettevõtete omanikud ja juhid, projektijuhid, võlgade haldajad ja sissenõudjad, raamatupidajad ja teised, kes puutuvad kokku arvete esitamisega või tegelevad võlgnevuste sissenõudmisega.


TEEMAD

Eli Täpp käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • mida nõuete esitamisel tähele panna
  – võimalikud kõrvalnõuded
  – tagatised
  – aegumine
 • erinevad võlgade sissenõudmise viisid ja põhilised erinevused
  – tagatiste realiseerimine
  – inkassoteenused
  – kohtusse pöördumine sealhulgas maksekäsu kiirmenetlus

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.


AEG JA MAHT

Veebiseminar toimub 13. mail 2020 kell 09.00–10.30.
(2 akadeemilist tundi)


TOIMUMISKOHT

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


KOOLITAJA

Pildid / - Eli Täpp

ELI TÄPP, ADVOKAADIBÜROO TRINITI ADVOKAAT

Advokaadibüroo TRINITI advokaat Eli Täpp on spetsialiseerunud vaidluste lahendamisele ning omab ulatuslikku kogemust klientide esindamisel nii kohtu- kui täitemenetluses, sh erinevate tagatiste maksmapanekul. Samuti on Elil laialdane kogemus klientide nõustamisel tagatislepingute sõlmimisel. Elil on magistrikraad õigusteaduses Tartu Ülikoolist.

 

LISAINFO JA REGISTREERIMINE