#_Veebisündmus

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäevad - 05/05/2020
03:00 - 04:00

Kategooriad


iina Tambaum “Vanaema telefoni otsas”

Oma eakate lähedaste toetamine ja hoidmine on koroonakriisi ajal eriti oluline. Tallinna Ülikooli Eesti demograafia keskuse teadur Tiina Tambaum annab zoomiseminaril nõu, kuidas raskel ajal meie vanavanemate sotsiaalset tervist hoida. Üheks mooduseks on pakkuda telefoniseltsi. Erinevad uuringud on näidanud, et see aitab leevendada vanema inimese üksildustunnet, tõsta tema enesekindlust ja sotsiaalset kaasatust.

Tiina Tambaum kirjeldab ühte oma kogemust:

“Aino (80+) on minu sõber, kes elab üksi Tallinna kortermaja 7. korrusel. Leppisime kohe eriolukorra alguses kokku, et teeme kaks telefoniseanssi nädalas. Mõtlen kõne iga kord läbi, et sellest saaks vastastikune põnev vestlus, mis toetaks nii emotsionaalselt kui oleks arendav. Räägime päevakajalistest ja nostalgilistest teemadest, teen ajutervist toetavaid mänge, katsetame isegi võimlemisharjutustega. Iga kõne lõpus saab Aino järgmiseks korraks väikese ülesande, näiteks mulle midagi selgeks õpetada või sõbrannadelt arvamusi küsida ja need mulle edasi jutustada. Meie kõned olid alguses pooletunnised, aga nüüd ei jõua kõike isegi tunniga ära rääkida. Meist on saanud vaimsed ja emotsionaalsed miljonärid.”

Telefoniselts on ainult üks viis, kuidas raskel ajal oma eakaid lähedasi toetada. Zoomiseminaridel tuleb juttu ka paljudest teistest võimalustest.

Lisainfo ja registreerimine